Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nasz Dom

Nasz Dom

Nasz Dom

X edycja Konkursu Proekologicznego pn. "Inny wymiar recyklingu z jesiennym akcentem"

W dniu 20 października 2022 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie odbył się Dzień Otwarty połączony z X edycją Konkursu Proekologicznego pod nazwą „Inny wymiar recyklingu z jesiennym akcentem”.

Honorowy Patronat nad konkursem objął Starosta Jasielski Pan Adam Pawluś.

Do uczestnictwa w tegorocznej edycji konkursu zgłosiło swój udział 14 placówek tj. Środowiskowy Dom Samopomocy z Cergowej, z Przysiek, z Jasła, z Krosna przy ul. Kletówki, z Krosna przy ul. Hallera, z Potoku, z Brzostku, Dom Pomocy Społecznej z Folusza, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Jasła, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Jasła, Gminny Dzienny Dom Pomocy z Osobnicy, Dzienny Ośrodek Wsparcia z filią w Bobowej, Dzienny Ośrodek Wsparcia z Gorlic oraz Środowiskowy Dom Samopomocy z Nowego Żmigrodu.

Na X edycję Konkursu Proekologicznego do Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie zawitali zaproszeni goście: z Biura Poselskiego Pani Alicji Zając – Senator RP przedstawicielem była Pani Iwona Trawińska – Ćwiertniewicz, z Biura Europejskiego Pana Bogdana Rzońcy – Członka Parlamentu Europejskiego przedstawicielem była Pani Marta Leszkowik, Pan Jan Muzyka – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jasielskiego, Pani Agnieszka Maciejowska – Rzemińska – Sekretarz Powiatu Jasielskiego, Pan Tomasz Klich - Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Jaśle, Pan Piotr Hanas – zastępca Dyrektora Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej, Pan Grzegorz Stygar – Komendant Policji w Nowym Żmigrodzie, Pan Paweł Podstawski – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jaśle, Pani Monika Kulik – Marek – Dyrektor Medyczno – Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle wraz z Panią Martą Klamut – Kierownikiem Szkolenia Praktycznego, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Żmigrodzie reprezentowała – Pani Dorota Marchewka, Pani Ewa Cierlak – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z Osieka Jasielskiego wraz z Panią Anastazją Rolek, Dyrektorzy, Kierownicy, Opiekunowie oraz Uczestnicy zaproszonych przez nas placówek, Ks. Jarosław Młodecki – wikariusz w Parafii Nowy Żmigród, Pani Teresa Bakuta wraz z delegacją z Koła Gospodyń Wiejskich z Nowego Żmigrodu, Pani Grażyna Jaśko – jako przedstawiciel rodziców naszych Uczestników.


Placówki przygotowały prace plastyczne w dwóch kategoriach:

  1. kategoria „Jesień w postaci symbolicznej” - praca malarska, przedstawiająca tą porę roku w wybranym przez autora kontekście,
  2. kategoria „Zużyte przybory kuchenne w nowej odsłonie”- forma przestrzenna, mająca walory dekoracyjne lub praktyczne.

 

W obu kategoriach w ocenie prac były brane pod uwagę pomysłowość, kreatywność oraz estetyka wykonania.


Celem naszego konkursu jest:

  • rozwijanie twórczej aktywności uczestników,
  • integracja osób niepełnosprawnych,
  • wymiana doświadczeń artystycznych,
  •  wzbogacenie i uduchowienie wnętrza naszych uczestników,
  • promowanie wizerunku osób niepełnosprawnych,
  • oraz promocja ekologii wśród osób niepełnosprawnych.


Dla zaproszonych gości przygotowaliśmy występy artystyczne w wykonaniu naszych utalentowanych Uczestników oraz występy Uczestników ze Środowiskowego Domu Sampomocy z Krosna ul. Kletówki oraz z Przysiek. Uczestnicy zaprzyjaźnionych placówek wykazali się wielkim talentem gry na instrumentach oraz śpiewem.

Odbył się również quiz ekologiczny, w którym za prawidłową odpowiedź każdy uczestnik otrzymał nagrodę.

Komisja konkursowa nagrodziła:

W pierwszej kategorii „Jesień w postaci symbolicznej”:

I miejsce – Małgorzata Szczurek ŚDS Potok
II miejsce – Ryszard Adamczyk ŚDS Nowy Żmigród
III miejsce – Andrzej Konopacki ŚDS Przysieki

W drugiej kategorii „Zużyte przybory kuchenne w nowej odsłonie”

I miejsce – Anna Mastej ŚDS Jasło
II miejsce – Janina Głowaty GDDP w Osobnicy
III miejsce – Wiesław Książkiewicz ŚDS Cergowa

Nagrody w naszym konkursie sponsorowali : Starostwo Powiatowe w Jaśle ze środków Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Jaśle, Wójt Gminy Nowy Żmigród, Firma TRUST Hurtownia owoców, warzyw i artykułów spożywczych, ul. Towarowa 27 Jasło, Atlantik – Market sklep spożywczy ul. Mickiewicza 2B Nowy Żmigród, Duet – Papier s. c. Hurtownia artykułów biurowych w Jaśle ul. Towarowa 29, Crosart – artykuły biurowe Marcin Burger ul. Lotników 37 Krosno, masarnia Wrocanka ul.Rynek7 Nowy Żmigród, Koło Gospodyń Wiejskich z Nowego Żmigrodu.

Serdecznie dziękujemy!

Konkurs zakończył się wspólną zabawą taneczną.

 

 

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w konkursie!

Do zobaczenia za rok!

Autor: Maria Kosińska