Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nasz Dom

Nasz Dom

Nasz Dom

Spotkanie integracyjne z Uczniami Zespołu Szkół w Zawadce Osieckiej

Dnia 17 listopada 2022 r. w ramach integracji Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy z lokalnym środowiskiem, nasz Dom odwiedzili Uczniowie Zespołu Szkół z Zawadki Osieckiej wraz z wychowawczyniami Panią Beatą Gumienną i Panią Stanisławą Opałką.

Uczniowie przygotowali piękne wystąpienie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, które obchodziliśmy jak co roku 11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów, niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polaków– nasz kraj odzyskał suwerenność. Polacy w tym roku świętują swoją niepodległość już 104 raz. Uczniowie przygotowali uroczyste przedstawienie, recytując wiersze oraz śpiewając pieśni patriotyczne tj. „Piechota”, „Biały krzyż”, które pozwoliły nam zrozumieć uczucia walczących o niepodległość. To święto i wyjątkowy występ Uczniów, sprawił, że w tak zabieganym życiu przystanęliśmy na chwilę, wspominając naszych dziadków, pradziadków walczących o niepodległość Ojczyzny. Niesamowita atmosfera udzieliła się wszystkim oglądającym. Z racji, że już niebawem zbliżają się Andrzejki, dla rozluźnienia atmosfery, dziewczynki zaprezentowały się w pięknych strojach, wykorzystując pompony cheerleaderek z rytmicznymi układami tanecznymi.


Serdecznie dziękujemy Uczniom oraz Wychowawczyniom za piękny występ.

Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne spotkania.

Autor: Jagoda Łukaszewska