Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nasz Dom

Nasz Dom

Nasz Dom

Inauguracja obchodów „Powiatowego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną”

5 maja obchodzimy w Polsce Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. W tym dniu Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy z Jasła zorganizował uroczyste obchody na płycie jasielskiego rynku.

Razem z nami na płycie rynku świętowali uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Jaśle, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Jasła i Przysiek, a także mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. Podczas spotkania został rozstrzygnięty plebiscyt „Człowiek z sercem”. Statuetki otrzymali pani Teresa Sypień – pracownik Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Jaśle, nazwana przez rodziców uczniów „Kobietą Aniołem” oraz pan Tadeusz Wójcik – przewodnik beskidzki, który z kolei został nazwany „Górskim Optymistą” oraz pomocnikiem w przełamywaniu stereotypów.

Następnym punktem spotkania była prezentacja Mistrzów Polski w golfie z Klubu Olimpiad Specjalnych „Piąteczka” działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Jaśle. Rozdano również dyplomy uczestnikom XIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Szkół Specjalnych. Przez cały czas można było zwiedzać galerię prac „Oto ja, oto my, oto nasz świat”. Celem wystawy było przedstawienie swojej osoby, poprzez ukazanie własnych zainteresowań, marzeń, hobby. Z naszego Domu w ramach terapii zajęciowej, taką pracę wykonał uczestnik Mateusz, który zaprezentował się w roli kucharza. Gotowanie to jego pasja i hobby, a dzięki treningowi kulinarnemu może ją skutecznie realizować.

Spotkanie urozmaicił przepiękny występ „Mażoretek” z Jasielskiego Domu Kultury.

Na zakończenie obchodów odbyły się wspólne zabawy integracyjne.

 

Serdecznie dziękujemy Organizatorom za zaproszenie oraz wspólnie spędzony czas. To była wspaniała inicjatywa!

Autor: Maria Kosińska