Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nasz Dom

Nasz Dom

Nasz Dom

XIX Olimpiada Sportowa dla osób niepełnosprawnych w Rzeszowie

 

W dniu 07 września 2017r. nasi uczestnicy brali udział w XIX Olimpiadzie dla Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie, organizowanej przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

 

 

Sportowe spotkanie rozpoczęła Msza św. w Kościele Garnizonowym w Rzeszowie, której przewodniczył Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. Po Eucharystii poszczególne reprezentacje przeszły w uroczystym pochodzie na Stadion Podhalańczyka, by tam rozegrać zawody sportowe.

Konkurencje sportowe rozpoczęły się po hymnie państwowym i wciągnięciu flagi na maszt. Zmagania zawodników podziwiali m.in.: Biskup Rzeszowski Jan Wątroba, Dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej ks. Stanisław Słowik, poseł na Sejm RP Wojciech Buczak, członek zarządu województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek oraz starosta rzeszowski Józef Jodłowski.
Uczestnicy próbowali swoich sił w następujących konkurencjach: sztafeta, skok w dal, rzut piłką lekarską, serso, ringo, rzut podkową.

Z naszego Domu w rozgrywkach wzięli udział: Edyta Opałka, Aneta Olszewska, Beata Bigos, Marcin Bal, Ryszard Biernacki, Krzysztof Kędrek, Sebastian Stoś, Marek Gawlewicz, Maria Jurkowska.

Olimpiada zakończyła się uroczystym wręczeniem pamiątkowych dyplomów, medali i koszulek.