Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nasz Dom

Nasz Dom

Nasz Dom

Piknik rodzinny 2024

6 czerwca 2024 w Środowiskowym Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie odbył się Piknik Rodzinny. Piknik rodzinny to idealna okazja, aby w przyjemny sposób wypełnić czas na świeżym powietrzu, jednocześnie integrując się i bawiąc się razem. Piknik to także doskonała okazja, aby oderwać się od codziennych obowiązków i cieszyć się chwilą odpoczynku.

„My rodzinę dobrą mamy, zawsze razem się trzymamy
I choć czasem czas nas goni, my jak palce jednej dłoni.
Dużo słońca, czasem grad, to wesoły jest nasz świat (...)”

PIOSENKA „MOJA RODZINA”

Okazja spotkania była wyjątkowa, my nazwaliśmy je piknikiem rodzinnym, gdyż każdy z nas ma w roku swoje święto. W maju i czerwcu obchodzi je cała rodzina. My spotkaliśmy się teraz, aby podziękować Rodzicom, Opiekunom za miłość, trud i oddanie. Piknik rozpoczęła Pani Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy Małgorzata Łysik witając zaproszonych Gości. Uczestnicy zaprezentowali przygotowany przez nich występ artystyczny, dziękując w ten sposób rodzicom i opiekunom za codzienny trud wychowania i opieki. Uczestnicy pięknie wyrecytowali wiersze, zachęcili wszystkich do wspólnej zabawy piosenką „Bałkanica” Będzie! Będzie zabawa! Będzie się działo…. Uczestniczka Ewa swoim pięknym i delikatnym głosem zaśpiewała jeden z największych przebojów Janusza Laskowskiego „Kolorowe jarmarki”. Mateusz nasz Góral, dusza artystyczna, wystąpił w kabarecie pt „ Spotkanie klasowe”, którym to rozbawił całą publiczność. Uczestnik Rafał śpiewając piosenkę „Baśka”, zaprosił do zabawy Panie z imionami wymienionymi w piosence. Pogoda nam dopisała, mimo że prognozy nie zapowiadały się obiecująco. Wszyscy chętnie brali udział w zorganizowanych zabawach tj. rzepka, pociąg, bingo. Biesiadowanie umiliły nam pyszności z grilla oraz słodkości przywiezione przez Rodziców i Opiekunów naszych Uczestników. Naszego grilla wspomogła firma „Cargo”- Zakład w Jaśle i Maszyniści Cargo Zakład w Tarnowie, a inicjatorem zbiórki był Pan Janusz Turek, za którą serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział w Pikniku i zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku!

Autor: Jagoda Łukaszewska