Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nasz Dom

Nasz Dom

Nasz Dom

Tęczowi Mieszkańcy Amazonii i Madagaskaru

21go maja Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie wraz z opiekunami udali się na wystawę egzotycznych zwierząt.

W dniu 21.05.2024 r. Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie wraz z opiekunami wybrali się Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie, gdzie w ramach tygodnia bibliotek, odbył się pokaz zwierząt egzotycznych połączony z edukacją na temat życia tęczowych jaszczurek oraz płazów świata. Pan Robert Gajda wraz ze swoimi egzotycznymi członkami rodziny poprowadził bardzo ciekawe warsztaty zoologiczne. Mogliśmy poznać kameleona lamparciego, agamę brodatą, gekona lamparciego, węża zbożowego, żółwia, rzekotkę latającą oraz szynszyla. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak się nimi opiekować, jak o nie dbać oraz czym je karmić. Zajęcia miały na celu integrację ze światem przyrody oraz uwrażliwienie wszystkich obecnych na piękno egzotycznej przyrody.


Dzisiejsze spotkanie przysporzyło nam dużo frajdy i radości :)

Autor: Maria Kosińska