Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nasz Dom

Nasz Dom

Nasz Dom

Jubileusz 5-lecia Gminnego Dziennego Domu Pomocy w Osobnicy

20-go marca 2023 roku troje naszych Uczestników wraz z Panią Kierownik i Opiekunem, udali się na uroczystości jubileuszowe 5-lecia istnienia GDDP w Osobnicy, działającego przy miejscowej parafii pw. Św. Stanisława BM i Św. Jadwigi Śląskiej.

Uroczystość rozpoczęła Msza Św. pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej Biskupa Jana Wątroby wraz z wieloma duchownymi, w tym z proboszczem parafii w Osobnicy ks. Krzysztofem Szopą i dyrektorem Caritas Diecezji Rzeszowskiej ks. Piotrem Potyrałą. Po zakończonej mszy św. zaproszeni goście wraz z mieszkańcami GDDP, udali się na salę w której przedstawiono zarys działalności ośrodka. Inicjatorem powołania Gminnego Dziennego Domu Pomocy w Osobnicy był ówczesny proboszcz ks. Czesław Szewczyk, który w 2017 roku przygotował i napisał projekt na potrzeby osób starszych. GDDP rozpoczął działalność 2 lutego 2018 roku. Wśród zaproszonych gości była Pani senator Alicja Zając, poseł Maria Kurowska, wójt Gminy Jasło Wojciech Piękoś, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie Tomasz Czop, a poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca skierował do uczestników jubileuszu list. Kolejno mogliśmy obejrzeć program artystyczny - przedstawienie pt. „Kaczka Dziwaczka” w wykonaniu Seniorów, który został wynagrodzony gromkimi brawami. Po części artystycznej zostaliśmy zaproszeni na przepyszny obiad z deserem, a na zakończenie jubileuszu każdy z uczestników uroczystości otrzymał palmę wielkanocną wykonaną przez Seniorów i pracowników.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi ks. Krzysztofowi Szopie oraz Pani Kierownik -Lucynie Michnal za zaproszenie i wspólnie spędzony czas.

Autor: Anna Dziedzic Kopa