Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nasz Dom

Nasz Dom

Nasz Dom

Konkurs Ekologiczny w Foluszu

6-go września 2022r. (tj.wtorek) nasi uczestnicy brali udział w XV Konkursie Ekologicznym, pt: "Ptaki Polskie- Folusz 2022".

W Domu Pomocy Społecznej w Foluszu po raz XV odbył się Konkurs Ekologiczny, w którym uczestniczyli nasi podopieczni. Konkurs składał się z trzech etapów. W etapie pierwszym zawodnik musiał wykazać się dobrą znajomością i dużą wiedzą dotyczącą polskich ptaków. W tej konkurencji udział brał nasz uczestnik Mateusz. W etapie drugim uczestnicy mieli za zadanie wykonać pracę malarską, której tematem były "Ptaki beskidu". W tym etapie, uczestnicy wykazali się zarówno wiedzą na temat ptaków zamieszkujących nasz region, czyli Beskid Niski, ale również umiejętnościami i warsztatem malarskim. Prace do tego etapu, przygotowały nasze uczestniczki: Anna oraz Edyta. Ostatni etap, polegał na przygotowaniu pracy przestrzennej, której tematem było "Ptasie gniazdo". Nasza uczestniczka Ewa świetnie wykazała się umiejętnościami rękodzielniczymi w przygotowaniu pracy do tego etapu konkursu.

W czasie obrad komisji, uczestnicy mogli zwiedzać Park Rekreacji i Edukacji, który mieści się tuż przy Domu Pomocy Społecznej, można tutaj poznać roślinność, ale również wyciszyć się oraz zrelaksować. Organizatorzy przygotowali również zabawę taneczną dla uczestników konkursu.

Na rozstrzygnięcie konkursu uczestnicy czekali z wielką niepewnością oraz chęcią zdobycia głównej nagrody. Nasz uczestnik Mateusz biorący udział w teście wyboru, wykazał się dużą wiedzą dotyczącą ptaków zamieszkujących Polskę. Jego bezbłędne odpowiedzi pozwoliły mu na uzyskanie maksymalnej ilości punktów oraz zajęcie I-go miejsca, czego serdecznie gratulujemy naszemu podopiecznemu i życzymy dalszych sukcesów w zajmowaniu najwyższych miejsc w konkursach.

Autor: Marta Sudyka