Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nasz Dom

Nasz Dom

Nasz Dom

Palmy i ozdoby wielkanocne

Zgodnie z tradycją jak co roku, Nasi Uczestnicy kilka dni przed Niedzielą Palmową zaczęli przygotowywać palmy i ozdoby wielkanocne. Wszystkie czynności odbywały się pod czujnym okiem Pani Opiekun Wiesławy.

Uczestnicy w ramach pracowni artystycznej mogli samodzielnie udekorować palmy. Przed rozpoczęciem prac nagromadzili zasuszone kwiaty, zioła, trawy,bukszpan,bazie oraz wykonali piękne, kolorowe kwiaty z krepiny oraz z papieru kolorowego. Pomysły były różne i każdy mógł wykonać palmę według swojego, własnego projektu. Chętni Uczestnicy ozdabiali swoje palmy, które później mogli wziąć ze sobą i poświęcić u siebie w parafii podczas Niedzieli Palmowej. Te piękne wielkanocne palmy odwzorowują naszą ludową twórczość, każda jest inna i każda ma swój urok. Kilku Uczestników wykonało piękne ozdoby wielkanocne, takie jak: jajka przyozdobione cekinami,paseczkami quilling, włóczką i innymi materiałami. Ozdoby te, dodają nam wiele radości abyśmy mogli poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Już tylko kilka dni dzieli nas od Zmartwychwstania Pańskiego.
Życzymy sobie i każdemu z Was aby radosne Alleluja było ostoją zwycięskiej miłości i niezłomnej wiary, a pogoda ducha towarzyszyła w trudzie każdego dnia.

Autor: Anna Dziedzic-Kopa i Jagoda Łukaszewska