Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nasz Dom

Nasz Dom

Nasz Dom

Teatr z Krakowa „Wartość Bajki”

Dzisiaj 16-go marca przyjechał do nas Teatr Objazdowy z Krakowa ze spektaklem, pt. „Wartość Bajki”, który przeniósł nas do krainy wyobraźni i pozwolił odkryć prawdziwą wartość bajek.

Bajki rozwijają wyobraźnię oraz zdolności twórcze, kształtują poczucie estetyki, pomagają w uświadamianiu i wyrażaniu uczuć. Podczas spektaklu ukazane zostały najważniejsze życiowe wartości: miłość, przyjaźń, rodzina, dobro, sprawiedliwość czy nadzieja. Do każdej bajki w zabawny sposób wplatane były wątki edukacyjne. W trakcie spektaklu obejrzeliśmy bajki o „Pilocie”, „Starym człowieku i morzu” oraz o „Koszmarce”. Uczestnicy mogli włączyć się we wspólną zabawę i poczuć się jak „pilot w samolocie”. Przekaz tych bajek był taki, iż zaspokajają one potrzeby poznawcze, związane z pragnieniem rozumienia świata, redukują lęk, pokazują człowiekowi bez względu na wiek drogę, którą warto iść. Człowiek poprzez bajki i baśnie dostrzega cele do jakich sam dąży. Ważne jest również to, iż bajki i baśnie pomagają w budowaniu obrazu samego siebie, głównie w aspekcie ,,własnego ja”. Ogromna siła sprawcza obu gatunków tkwi w tym, iż pobudza wyobraźnie, tworzy nowe światy, uczy się też odróżniać fikcję od rzeczywistości.

Głównym przesłaniem aktorów był uśmiech i radość, które płyną prosto z bajek.

Autor: Anna Dziedzic-Kopa i Jagoda Łukaszewska