Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nasz Dom

Nasz Dom

Nasz Dom

Wigilia 2021

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
(…) Niebo ziemi, niebu ziemia
Wszyscy wszystkim ślą życzenia,
Drzewa ptakom, ptaki drzewom,
Tchnienie wiatru płatkom śniegu.”

Krzysztof Dzikowski
„Jest taki dzień” Czerwone Gitary

Dzisiaj 22 grudnia w naszym Domu odbyła się wspólna wieczerza wigilijna, zorganizowana dla wszystkich Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy, Pracowników, Pani Kierownik oraz zaproszonych Gości.

 

Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Stanisław Pankiewicz - Wicestarosta Powiatu Jasielskiego, Pan Paweł Podstawski – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jaśle, Pani Aleksandra Mrugał – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Żmigrodzie wraz z delegacją, Pani Dominika Jędrzejczyk-Wielgosz - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie, Pani Ewa Cierlak- Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Osieku Jasielskim, Ks. Stanisław Szajna – Proboszcz Parafii Nowy Żmigród, Ks. Witold Pazdan – Wikariusz Parafii Nowy Żmigród oraz Pani Teresa Bakuta- Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Nowym Żmigrodzie.

Wigilia rozpoczęła się występem artystycznym w wykonaniu naszych Uczestników, następnie Pani Kierownik złożyła wszystkim życzenia Bożonarodzeniowe podkreślając, że również i w tym roku jak w poprzednim, nie będzie tradycyjnego łamania się opłatkiem i serdecznych uścisków, z powodu trwającej pandemii. Nasi uczestnicy przypomnieli nam jakie są zwyczaje wigilijne oraz co oznacza sam termin Wigilia. Podczas nocnego czuwania śpiewaliśmy kolędy oraz kosztowaliśmy przepysznych dań, które zostały przygotowane podczas treningu kulinarnego oraz przez sympatyczne Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Nowym Żmigrodzie. Na wigilijnym stole nie mogło zabraknąć pierogów z kapustą, ruskich oraz z jabłkami. Kolejnym daniem był żurek z grzybami, pieczona ryba, ziemniaczki, kapusta z grochem i grzybami oraz kompot z suszu. Na koniec wspólnego kolędowania Nasi Uczestnicy otrzymali słodkości spod choinki oraz pierniczki, które wcześniej sami upiekliśmy.

Czas upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Mogliśmy oderwać się od dnia codziennego i zapomnieć o wszelkich kłopotach i zmartwieniach. Spotkanie wigilijne dało nam dużo ciepła i radości oraz nadzieję na lepsze jutro w tych jakże trudnych czasach. Magiczny czas okresu Świąt Bożego Narodzenia wzbudził w Nas wiele pozytywnych emocji i wzruszeń.

Autor: Anna Dziedzic-Kopa i Jagoda Łukaszewska