Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nasz Dom

Nasz Dom

Nasz Dom

Zabawa andrzejkowa 2021 w Środowiskowym Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie

Dzisiaj 25 listopada w naszym Środowisku zrobiło się magicznie, a to wszystko za sprawą dobrej wróżki, która w tym dniu wyczarowała tańce, wróżby, przepowiednie ale przede wszystkim wspólną zabawę.

Pełen czarów andrzejkowy wieczór

zdarza się tylko raz w roku.

Jak mówi stare polskie przysłowie:

"Na Świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja".

W ten andrzejkowy wieczór

samych pomyślnych wróżb

i spełnionych nadziei ...

Nasi uczestnicy odświętnie ubrani tuż po śniadaniu udali się na salę integracyjną aby uczcić popularne święto, które obchodzimy co roku pod koniec listopada-a są to Andrzejki. Święto to jest najlepszą okazją do wspólnej zabawy, wróżb, tańców, a przede wszystkim to czas rozpoczynający Adwent-czas oczekiwania na przyjście Narodzenia Dzieciątka Jezus. Uczestnicy bawili się wraz z opiekunami w rytmie muzyki z lat 90-tych, nie zabrakło karaoke, występów indywidualnych uczestników ale przede wszystkim wróżb. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że lanie wosku,losowanie imion i przedmiotów znajdujących się pod magicznymi kubeczkami, dostarczy nam odpowiedzi na dręczące nas pytania o przyszłość. Uczestnik Patryk będzie od dzisiaj jeździł najnowszym mercedesem, uczestnik Andrzej czeka na rychły ożenek, zaś uczestniczka Aneta zostanie zakonnicą. Skoro Andrzejki, to nie mogło się obejść bez lania wosku przez specjalnie przygotowany na tę okazję klucz. Powstałe woskowe figury były interpretowane przez każdego inaczej-jedni widzieli złotą rybkę, zaś inni miecz. Białe kartki, na których wcześniej zostały odlane napisy z soku z cytryny zostały podpalone zapalniczką przez opiekuna i w ten sposób odczytaliśmy największe marzenia każdego z nas. Kawalerowie poprzez wybór karteczki na której widniało imię żeńskie, mogli dowiedzieć się jak na imię będzie miała wybranka ich serc.
Na koniec naszej wspólnej zabawy na uczestników czekał słodki poczęstunek oraz pyszny obiadek.

 

Autor: Anna Dziedzic-Kopa i Jagoda Łukaszewska