Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nasz Dom

Nasz Dom

Nasz Dom

Przedstawienie teatralne „Podróż przez bajki w świat”

Dzisiaj 11-go października, w poniedziałkowe popołudnie przyjechał do naszego Domu Teatr z Krakowa z przedstawieniem, pt. „Podróż przez bajki w świat”. Spektakl stanowił inscenizację znanych wierszy literatury dziecięcej Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. 

"Proszę pana, proszę pana,
Zaszła u nas wielka zmiana:

Moja starsza siostra Bronka
Zamieniła się w skowronka,
Siedzi cały dzień na buku
I powtarza: kuku, kuku!"

Jan Brzechwa

Aktorzy przedstawili ciekawą interpretację znanych nam wierszy i bajek takich jak: „Sroka kłamczucha”, „Stonoga”, „Babcia i kurka”, „Bajka o Grzesiu”, „Skarżypyta” oraz „Rzepka”. Każda bajka była pouczająca i zawierała morał.

Dzięki miłości można pokonać różnice wysokości-to morał płynący z bajki o „Stonodze i bocianie”.

„O Grzesiu kłamczuchu i o jego cioci”- to zabawna historyjka, która mówi o tym, że kłamać jest nie tylko nie ładnie, ale także głupio.

„Rzepka”-to bajka o pewnym dziadku, który zasadził rzepkę w ogrodzie. Kiedy wyrosła, okazało się, że żadną miarą nie da się jej wyrwać. Bajka o rzepce dowodzi także, że nie warto się poddawać, że można prosić o pomoc i wreszcie, że warto pomagać innym.

Bajki Juliana Tuwima nikogo nie wyszydzają, nie krytykują, nie ośmieszają i nie piętnują. Uczą za to zrozumienia, szacunku i sympatii do świata, nawet jeśli jest inny, niż sobie to czasem wyobrażamy.

Nasi Uczestnicy poprzez udział w przedstawieniu mogli przenieść się w świat fantazji, która często odbiega od rzeczywistości jednak morał ukryty w każdej z bajek, uczy każdego z nas jak postępować w życiu codziennym.

 

Autor: Anna Dziedzic-Kopa i Jagoda Łukaszewska