Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nasz Dom

Nasz Dom

Nasz Dom

Dzień Chłopaka w ŚDS w Nowym Żmigrodzie

Dnia 30 września 2021r. w naszym Domu opiekunowie wraz z Paniami praktykantkami i Panem praktykantem zorganizowali zabawę taneczną połączoną z różnymi konkursami z okazji Dnia Chłopaka.

Z okazji Dnia Chłopaka

wiele uśmiechów, a mało złości,

jak najmniej smutków, dużo radości,

długich wakacji i moc słodyczy.

Tego Wam dzisiaj życzymy!

Tego dnia, tuż po śniadaniu wszyscy nasi Panowie zostali zaproszeni do sali, w której czekała na Nich miła niespodzianka w której było mnóstwo balonów, wstążeczek i słodkości. Panie praktykantki przygotowały dla każdego Uczestnika kolorowe wstążeczki, które zdobiły nasze dłonie, szyje i włosy. Nie zabrakło również muzyki w wyjątkowym wykonaniu Pana Pawła-praktykanta, który grał na keyboardzie oraz Pani Pauliny-praktykantki, śpiewającej i grającej na gitarze. Zabawę rozpoczęliśmy od wspólnego zaśpiewania „sto lat” dla naszych Panów. Następnie wybraliśmy trzech chętnych Panów do zabawy w „ubieranie drzewa”. Zabawa ta polegała na jak najszybszym ubraniu drzewka w liście, którymi okazały się kolorowe balony. Każdy z ubierających drzewka miał przypiąć jak najwięcej baloników w określonym czasie. Pani Beata i Pani Marzena-nasze praktykantki odmierzały czas i dbały oto, aby zabawa przebiegała sprawiedliwie dla wszystkich biorących udział. Kolejno bawiliśmy się w „jedzie pociąg z daleka”, „chusteczkę haftowaną” oraz konkurs karaoke. Uczestnik Marcin wykonał dla wszystkich piosenkę, pt. „Plastikowa biedronka” oraz „Żono moja”, natomiast Uczestniczka Ewa zaśpiewała „Mężu mój” oraz „Tylko ty”. Dobry humor i uśmiech nie znikał z twarzy Uczestników. Każdy mężczyzna otrzymał drobny prezencik, który wylosował z koszyka, natomiast wszyscy Uczestnicy otrzymali od naszych Praktykantów słodycze. To był bardzo radosny i wesoły dzień pełen niespodzianek. Naszym Panom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego !

Autor: Anna Dziedzic-Kopa i Jagoda Łukaszewska