Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nasz Dom

Nasz Dom

Nasz Dom

Challenge Dzień Godności

5-go maja obchodzony jest Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Żmigrodzie w dniu 9-go czerwca 2021 roku podjął się akcji charytatywnej #challengedzieńgodności, do którego nominował nas Gminny Dzienny Dom Pomocy w Osobnicy.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na prawa Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną do równego uczestnictwa we wszystkich sferach życia społecznego oraz propagowanie wiedzy w Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
W tym dniu na znak solidarności z osobami z Niepełnosprawnością Intelektualną w placówce zagościł kolor pomarańczowy. Uczestnicy przyszli ubrani w pomarańczowe koszulki oraz z pomocą Opiekunów wykonali pomarańczowy transparent z napisem #DZIEŃGODNOŚCI. Następnie udaliśmy się do środowiskowego ogrodu aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, które później zostały opublikowane na stronie Facebook Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie.
W tym ważnym dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Dniu życzymy nieustannej pogody duchu oraz życzliwości ze strony otoczenia.

Autor: Anna Dziedzic-Kopa