Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nasz Dom

Nasz Dom

Nasz Dom

Ochody II Powiatowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w Jaśle

 

1 grudnia 2017 roku odbył się II Powiatowy Dzień Osób Niepełnosprawnych zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Jaśle, w którym nasz Dom miał okazję uczestniczyć.

 

Zebranie uczestników odbyło się na płycie Jasielskiego Rynku, uroczystość tę uświetniła Miejsko-Kolejowa Orkiestra Dęta pod batutą Ireneusza Fatygi. Następnie uczestnicy obchodów przemaszerowali do Sali Pielgrzyma przy Kościele pw. Wniebowzięcia NMP, ul. Farna 2, w której odbyło się powitanie oraz wystąpienie zaproszonych gości.
W tym roku środowiska związane z osobami niepełnosprawnymi działające w Powiecie Jasielskim mogły zaprezentować swoją działalność w formie filmu, prezentacji multimedialnej lub zdjęć, które miały na celu wzajemne poznanie się i zaprezentowanie swojej działalności. Nasz Dom przygotował prezentację, którą przedstawił i uczestnik Pan Mateusz Setlak.
Ponadto Organizatorzy tegorocznego święta ogłosili plebiscyt, który miał na celu uhonorowanie ,,Człowieka z sercem", czyli osoby szczególnie życzliwej środowisku osób niepełnosprawnym
Nasz Dom do plebiscytu wytypował Panią Beatę Przybyłowską, mieszkanką Nowego Żmigrodu, która pracuje w Zespole Szkół im. Bł. Ks. Władysława Findysza – Męczennika w Nowym Żmigrodzie. Osobę, której nie jest obojętny los osób niepełnosprawnych. Pani Beata jest osobą uczynną i pomocną, empatyczną z życzliwością zaangażowaną w życie naszego Domu. Z własnej inicjatywy, jako osoba prywatna, pomaga nam w organizowaniu imprez, uroczystości przygotowując we własnym zakresie różne smakołyki, przekąski, ciasta. Wyrażając swa wdzięczność za jej wielkie serce i dobrą wolę nasza społeczność zdecydowała wytypować Panią Beatę Przybyłowska do plebiscytu CZŁOWIEK Z SERCEM jako najbardziej godną do otrzymania tego tytułu.
Pani Beata uczestniczyła wraz z nami w tej szczególnej uroczystości, gdzie otrzymała wyróżnienie i statuetkę.
Na koniec odbyła si zabawa integracyjna z poczęstunkiem.
Dziękujemy za zaproszenie i wspólną zabawę.
Do zobaczenia za rok!