Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nasz Dom

Nasz Dom

Nasz Dom

Majowe święta - dni o których pamiętamy!

Dnia 4 maja 2023 r. w ramach integracji Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy z lokalnym środowiskiem, nasz Dom odwiedziły Uczennice Szkoły Podstawowej w Łężynach wraz z Paniami Wychowawczyniami.

Święta majowe to szczególnie ważne dni dla Polski i Polaków ze względu na historię i tradycję. Początek maja to okres uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii: 1 maja – Międzynarodowe Święto Pracy, 2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 3 maja - rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja, w tym roku przypada 232 rocznica. Uczennice Szkoły Podstawowej w Łężynach w uroczysty sposób przedstawiły nam historię znaczenia świąt. Była to piękna lekcja historii podkreślająca ponadczasowe wartości, takie jak: Wolność, Naród, Ojczyzna. Ślicznie zaśpiewały pieśni patriotyczne między innymi Witaj Maj! Trzeci Maj, u Polaków błogi raj!, Tu wszędzie jest moja Ojczyzna, Polska flaga i inne, którym wspólnym mianownikiem jest POLSKA.

Biel i czerwień – dwa kolory, które każdy Polak zna.
To nasz symbol narodowy, co od lat niezmiennie trwa.
Czasem godło ją ozdabia, czasem orła na niej brak.
To jest właśnie polska flaga, patriotyzmu piękny znak!

Refren piosenki pt. „Polska flaga”

Serdecznie dziękujemy Uczennicom oraz Wychowawczyniom za pierwszorzędny występ.

 

 

Autor: Jagoda Łukaszewska