Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nasz Dom

Nasz Dom

Nasz Dom

Pieczenie muffinek w ramach treningu kulinarnego

We wtorek, 4-go kwietnia w Wielkim Tygodniu, nasi uczestnicy w ramach treningu kulinarnego upiekli czekoladowe muffinki, którymi degustowali się podczas śniadania wielkanocnego.

W pracowni kulinarnej Uczestnicy uczą się podstawowych czynności, przydatnych w życiu codziennym, takich jak samodzielnego przygotowywania posiłków. Utrwalają nabyte umiejętności kulinarne i wykorzystują je w codziennym życiu. Uczestnictwo w zajęciach poprawia nastrój, uczy zaradności życiowej potrzebnej w codziennym funkcjonowaniu, rozwija cierpliwość, samodzielność i wytrwałość oraz umiejętności współdziałania, wyrabia poczucie estetyki i wyobraźni. Prowadzony z uczestnikami trening kształtuje cechy pożądane w relacjach społecznych takich jak współpraca, odpowiedzialność. Przed przystąpieniem do wypieków, Uczestnicy biorący udział w pieczeniu muffinek, dokładnie umyli dłonie, założyli fartuszki i czepki na głowy. Następnie pani instruktor dokładnie przeczytała przepis, jak będzie wyglądała praca krok po kroku. Uczestnicy z zapałem wzięli się do pracy i w efekcie upiekliśmy pyszne, czekoladowe muffinki oraz z musem morelowym, którymi częstowaliśmy się podczas śniadania wielkanocnego. Satysfakcja i radość z udanych wypieków sprawiła, iż już niebawem planujemy ponownie upiec coś pysznego.

Życzymy naszym Uczestnikom samych udanych wypieków :)

Autor: Anna Dziedzic-Kopa