Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nasz Dom

Nasz Dom

Nasz Dom

Międzynarodowy Dzień Puzzli 2024

29go stycznia Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie obchodzili nietypowe święto – Międzynarodowy Dzień Puzzli.

W dniu 29.01.2024 r. Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie obchodzili nietypowe święto – Międzynarodowy Dzień Puzzli. Ten szczególny dzień ma zwrócić uwagę na pozytywny wpływ puzzli na nasz mózg. Jest to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu, który dodatkowo wpływa bardzo korzystnie na nasz umysł. Jest to rozrywka zalecana dla osób w każdym wieku. Układanie puzzli uczy nas przede wszystkim koncentracji, a także skupienia się na jednej rzeczy. Pozwala nam to wyciszyć się, odstresować i zapomnieć o otaczających nas problemach. Puzzle wpływają bardzo korzystnie na naszą pamięć wzrokową i uczą logicznego myślenia. Mają bardzo korzystny wpływ na sprawność motoryki małej. Pomagają nam również wzmocnić wiarę w siebie, ponieważ po ułożeniu obrazka czujemy satysfakcję, że nam się udało, cieszymy się z efektu końcowego.

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy bardzo lubią układać puzzle w ramach terapii zajęciowej. Stopień trudności, ilość elementów dobierane są indywidualnie do Uczestnika.


W naszym Domu puzzle towarzyszą nam bardzo często, nie tylko w tym jednym dniu w roku ;)

Autor: Maria Kosińska