Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nasz Dom

Nasz Dom

Nasz Dom

Dzień Ziemi

Święto naszej planety jest obchodzone co roku 22 kwietnia, z racji tego, że jest to sobota w naszym Środowiskowym Domu obchodziliśmy dzień wcześniej, czyli 21 kwietnia w piątek. Ta data ma przypominać wszystkim o tym, jak ważne jest promowanie postaw proekologicznych, ochrona środowiska oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą Ziemię.

W tym dniu w Naszym Domu zorganizowaliśmy akcję „Sprzątania Świata”. Uczestnicy w rytm refrenu piosenki K. Gowika „Ochroń Ziemię bądź jej przyjacielem. (…) Im więcej nas, tym dla Ziemi lepszy czas”, pełni energii wyruszyli zbierać śmieci w pobliżu naszego Środowiskowego Domu, Ośrodka Zdrowia, wzdłuż drogi głównej oraz na stadion. Pogoda nam dopisała, a Uczestnicy wrócili z niemalże pełnymi workami. Akcję uważamy za udaną, na pewno co roku będziemy świętować ten dzień dla dobra naszej Ziemi. Przy tej okazji powtórzyliśmy ważne informacje dotyczące recyklingu, zasadach segregacji śmieci, sadzeniu drzew, oszczędzaniu wody oraz innych czynnościach wpływających dla dobra Ziemi.

Dziękujemy naszym wspaniałym Uczestnikom za piękne zielone stroje i wielkie zaangażowanie w tym dniu.

Autor: Jagoda Łukaszewska