Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Żmigrodzie

Teatr z Krakowa „Język światła” część II

W dniu 10 lutego 2023 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie została przedstawiona inscenizacja pt. „Język światła” w wykonaniu Pani Aleksandry Dudziak - Majdańskiej.

To już nasze kolejne odsłony języka światła, gdyż już mieliśmy okazję uczestniczyć w pierwszej części występu Pani Aleksandry. Warsztaty miały na celu rozluźnić i odstresować Uczestników przez muzykę i prezentowane autorskie utwory Pani Oli. Uczestnicy przy muzyce mogli się poruszać, poćwiczyć i potrenować swój głos. Ćwiczyliśmy tak zwaną studnię głosu „ MA-E-I-O-U”, co więcej bardzo dobrze nam to szło! Refren piosenki „Każdy kolor to jest tęcza, każdy kolor to jest dar, więc patrz uważnie, notuj w sercu, gdyż jest to miłości dar” wpadł Uczestnikom tak w ucho, że wciąż ją podśpiewują. Ciekawym zadaniem było rozpoznawanie dźwięku, co polegało na wsłuchaniu się w odgłos puszczanego nagrania przez Panią Aleksandrę i podanie kto lub co wydaje ten dźwięk. A były to: dźwięk samolotu, tramwaju, zegara, starych drzwi, konia, konika polnego, samochodu, wody w pralce, szumu morza i innych. Uczestnicy mieli dobrą zabawę, kto szybciej odgadnie odgłos. Nie zabrakło pasowania na trenerów skoków i podskoków jakim została Marysia, Gosia i Rysiu. Uczestnicy w rytmy utworów śpiewanych przez Panią Aleksandrę mogli zagrać na instrumentach tj. dzwonek, grzechotka, a nawet wysuszone podłużne dynie z grochem w środku.

Uczestnicy aktywnie brali udział w zajęciach angażując się w wykonywanie poleceń pani Oli, prezentowane warsztaty przyjęli bardzo pozytywnie.

Autor: Jagoda Łukaszewska