Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nasz Dom

Nasz Dom

Nasz Dom

Teatr z Krakowa

Dzisiaj 30-go listopada, we wtorkowe popołudnie gościł u nas teatrzyk z Krakowa z przedstawieniem, pt „Bajki rozmaite”. Spektakl stanowił inscenizację znanych wierszy literatury dziecięcej Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Baśnie czy bajki od dawna nazywano literaturą pocieszenia, ponieważ dzięki nim można pokrzepić serce oraz uczynić świat bardziej zrozumiałym...”

Przedstawienie wzbogaciła kolorowa scenografia. Każda bajka miała swoich bohaterów ,w których wcielali się aktorzy w kolorowych i pomysłowych strojach,a profesjonalny podkład muzyczny dopełnił całości przedstawienia. Każdy z wierszy został przedstawiony przez aktorów barwnie i ciekawie. Były to wiersze pt: „Żaba”, „Leń”, „Pan Hilary”, „Słoń Trąbalski”, „O Panu Tralalińskim”, „Żuk”, „Spóźniony słowik”, „Żaba”.

Uczestnicy włączali się w recytację znanych już i lubianych wierszy. Każdy wiersz kończył się morałem, który poucza , zakazuje i nakazuje.

Koniec spektaklu został nagrodzony gromkimi brawami .

Autor: Aleksandra Chomik